Debaty o svobodě a menšinách

Ve spolupráci s Domem národnostních menšin o. p. s. a Člověkem v Tísni uvádíme druhou ze série debat o menšinách v ČR. Ojedinělý koncept veřejných diskuzí, který Vás přiblíží k danému etniku více, než sami očekáváte.  

V rámci výročí 30 let od Sametové revoluce, bylo rozhodnuto o jedné výjimce. Tentokrát se nejedná o debatu o oficiálně uznané národnostní menšině, nýbrž o menšině, která se u nás začala objevovat  až v posledních letech.  

Jak svobodně se cítí Venezuelci ve své vlastní zemi a jak u nás? 

Dá se jejich současný stav nazývat revolucí jako tomu bylo u nás před 30 lety? 

Jaká je vlastně politická situace ve Venezuele? Proč žádají o azyl právě v EU? A mnohem více otázek, na které se běžně odpovědi nedozvíte. 

 

Od kultury přes jazykové bariéry, vzdělávání, svobodu a demokracii nebo rasismus. Přijďte se vzdělávat či jen objevovat novou kulturu.  

Na debatě vystoupí zahraniční host z Venezuely, filmař a režisér Valerio Mendoza Guillén a tuzemský odborník věnující se Latinské Americe, prof. PhDr. Josef Opatrný, CSc

Veřejná debata bude obsahovat překlad ze španělského jazyka do českého. Hosté debaty budou zveřejněni v příspěvcích události. 

_________

Debata se koná dnes, 19.11.2019 od 19:00 v divadelním sále Rock Café na Národní třídě. Vstup je zdarma. 

_________

Zveřejněno: 19.11.2019 – Pavel Syrůček
Vytisknout